Onlayn formatda 5-ci “Beynəlxalq Dəmir-Polad Simpoziumu”keçiriləcək
2021-ci il 01-03 aprel tarixində Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU), Universiti Tun Hussein Onn Malaysia (UTHM), Universiti Malaysia Perlis (UniMAP) və T.C. Karabük Universitetinin ortaq təşkilatcılığı ilə Karabük Universiteti Dəmir-Çelik İnstitutunda 5-ci “Beynəlxalq Dəmir-Polad simpoziumu” onlayn farmatda keçiriləcək.
Qeyd edək ki, bu beynəxalq simpoziumla bağlı yaradılımış Fəxri komitənin bir üzvü də ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlıdır. Ümumilikdə komitədə universitet rektorları və nazirlər təmsil olunurlar.
Doktorant, dissertant və tədqiqatçılar üçün xüsusi ilə böyük əhəmiyyət kəsb edən simpozium haqqında daha ətraflı məlumatı http://udcs21.karabuk.edu.tr linkindən əldə etmək mümkündür.
Həmçinin, simpoziumun ADNSU üzrə korrdinatoru
ass. Nurlan Qurbanovla əlaqə saxlamaqla da məlumat ala bilərsiz: (Tel: +994 77 606 05 00, e-mail: nurlan.gurbanov@asoiu.edu.az və ya nurlangurbanov66@gmail.com .

В онлайн формате пройдёт 5-й "Международный симпозиум по черной металлургии"
1-3 апреля 2021 года при совместной организации Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности (АГУНП), Университета Тун Хуссейн Онн Малайзии (UTHM), Университета Малайзии, Перлиса (UniMAP) и Университета Карабюк в Институте черной металлургии Карабукского университета в онлайн-формате пройдет 5-й "Международный симпозиум по черной металлургии".
Отметим, что одним из членов Почетного комитета, созданного в связи с этим международным симпозиумом, является ректор АГУНП, профессор Мустафа Бабанлы. В общем в комитете состоят ректоры университетов и министры.
Подробную информацию о симпозиуме, который особенно важен для докторантов, диссертантов и исследователей, можно найти, перейдя по ссылке http://udcs21.karabuk.edu.tr.
Координатор симпозиума от АГУНП Нурлан Гурбанов: (тел .: +994 77 606 05 00, электронная почта: nurlan.gurbanov@asoiu.edu.az или nurlangurbanov66@gmail.com). Связавшись, вы можете получить более подробную информацию.