ADNSU Avropa Birliyinin “WORK4ACE” layihəsinə qoşulub
Fevralın 2-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) üzvü olduğu Avropa Birliyi tərəfindən maliyyələşdirilən “WORK4ACE” layihəsinin onlayn başlanğıc görüşü (kikc-off meeting) keçirilib.
Görüşdə ADNSU-nun Beynəlxalq Əlaqələr üzrə preroktoru, dosent Rafiq Camalov, Beynəlxalq Əlaqələr üzrə prorektorun müavini Ülviyyə Abbasova və Beynəlxalq layihələr üzrə koordinator Leyla Nağıyeva iştirak ediblər.
Gün boyu davam edən görüşdə layihənin digər beynəlxalq iştirakçıları da çıxış edərək, layihə haqqında fikir mübadiləsi aparıb, iştirakçılar qarşısında qoyulan öhdəliklər və gələcək zəruri addımlar müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, “Work4CE” layihəsinə üzv olan ölkələr: Almaniya, Belçika, İspaniya, Ukrayna və Azərbaycandır. Layihənin əsas məqsədi tələbə və məzunların işə düzəldilməsini yaxşılaşdırmaq üçün rəqəmsal dövrdə universitet-müəssisə əməkdaşlığının yeni formalarını inkişaf etdirmək məqsədi daşıyır. Layihənin digər məqsədi isə, mühazirəçilərin, sahə mütəxəssislərinin və peşə assosiasiyaları üzvlərinin uğurlu birgə istehsal yanaşmasının tətbiqi sayəsində rəqəmsal transormasiyanın idarə olunması üçün yeni iş ilə əlaqəli imanları inkişaf etdirməkdir. Bu yanaşma tərəfdaş ölkələrdəki universitet və sənaye arasındakı boşluğu aradan qaldırmasını nəzərdə tutur.

An online kick-off meeting of "WORK4ACE" project funded by the European Union with the membership of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) was held on February 2.
The meeting was attended by ASOIU's Vice-Rector for International Relations, Associate Professor Rafig Jamalov, Ulviya Abbasova, deputy vice-rector for International Relations Ulviya Abbasova and Leyla Nagiyeva, Coordinator for International Projects Leyla Nagiyeva.
At the meeting other international participants of the project also made a speech, exchanged views on the project, discussed the commitments of the participants and further necessary steps.
Notably, the member countries of the Work4CE project are Germany, Belgium, Spain, Ukraine and Azerbaijan. The main purpose of the project is to develop new forms of university-enterprise cooperation in the digital age in order to improve the employment of students and graduates. Another goal of the project is to develop new business-related opportunities for digital transformation management through the application of a successful collaborative production approach by lecturers, industry professionals and members of professional associations. This approach aims to remove the gap between universities and industry in partner countries.