ADNSU-da Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimovun xatirəsi anılıb
Fevralın 12-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimovun heykəli önündə onun xatirəsinə həsr olunmuş anım tədbiri keçirilib.
Mübariz İbrahimovun abidəsi önünə əklil qoyulduqdan sonra ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı Milli Qəhrəmanın keçdiyi döyüş yolu, göstərdiyi şücaətdən danışıb. Mübariz İbrahimovun qəhrəmanlığının Azərbaycan gəncinin Vətənə məhəbbətinin təzahürü olduğunu qeyd edən rektor Mustafa Babanlı gənc nəslin vətənpərvər ruhda yetişməsində ailə, məktəb və universitetlərin yüksək rolunu qeyd edib. O Mübariz İbrahimovun göstədiyi şücaətin gənclərə örnək olduğunu, ADNSU-da ucaldılmış abidənin minlərlə gənc üçün and yeri olduğunu vurğulayıb. Rektor M.Babanlı işğal altında olan Qarabağın erməni qəsbkarlarından azad edilməsi ilə nəticələnmiş Vətən Mühraibəsində qazanılmış möhtəşəm zəfəri Azərbaycan Respublikasında gənclərin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsinin səmərəli təşkilinin bariz nümunəsi kimi səciyyələndirib. O Mili Qəhrəman Mübariz İbrahimov və Vətən Müharibəsində şəhid olmuş ADNSU-nun tələbə və məzunlarının, bütövlükdə canında keçən Azərbaycan əsgər və zabitlərinin xatirəsinin Azərbaycan xalqının qəlbində daim yaşayacağını vurğulayıb.
Rektor M.Babanlı ADNSU-nun Vətən Müharibəsində qəhrəmancasına şəhid olan məzunlarının ailələri ilə daim sıx təmasda olacağını qeyd edərək hazırda onların xatirəsinin əbədiləşdirilməsi istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verib.

On February 12 the commemoration event in memory of the National Hero Mubariz Ibrahimov held at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU).
After laying a wreath at the monument to Mubariz Ibrahimov, ASOIU Rector, Professor Mustafa Babanli spoke about the battle path and heroism of the National Hero. Noting that Mubariz Ibrahimov's heroism is a manifestation of Azerbaijani youth's love for the Motherland, Rector Mustafa Babanli underlined the role of family, schools and universities in the upbringing of the young generation in a patriotic spirit. He stressed that Mubariz Ibrahimov's heroism is an example for young people, and the monument erected at ASOIU is a place of oath for thousands of young people. Rector M.Babanli described the great victory in the Patriotic War, resulted in the liberation of occupied Karabakh from Armenian invaders, as a clear example of the efficient organization of upbringing of young people in patriotic spirit in the Republic of Azerbaijan. He stressed that the dear memory of National Hero Mubariz Ibrahimov and students and graduates of ASOIU, who became martyr in the Great Patriotic War, as well as Azerbaijani soldiers and officers will be eternally remained in memory of the Azerbaijani people.
Noting that he will always be in touch with the families of ASOIU's graduates who became martyr in the Great Patriotic War, Rector M.Babanli provided information about the work done in order to perpetuate their memory.