ADNSU-nun professor-müəllim heyəti paytaxtda ucaldılan Xocalı abidəsini ziyarət edib
Fevralın 26-da Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) rektoru, professor Mustafa Babanlı və universitetin professor-müəllim heyəti Xocalı soyqırımının 29-cu ildönümü ilə əlaqədar olaraq “Ana harayı” abidəsini ziyarət ediblər. Xətai rayonunda faciə qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış abidənin önünə gül dəstələri düzülüb, faciə qurbanlarının xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Qeyd edək ki, ADNSU-da Xocalı soyqırımının 29-cu ildönümü münasibəti ilə müxtəlif tədbirlər keçirilir, həmçinin Azİİ e-Kitab evində bu münasibətlə sərgi təşkil olunub. Sərgidə çoxlu sayda ənənəvi kitablarla yanaşı, Xocalı soyqrımından bəhs edən yeni nəşrlər də yer alıb.

ASOIU's academic staff visited the Khojaly monument erected in the capital
On February 26, Rector of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), Professor Mustafa Babanli and academic staff of the university visited the monument "Mother's Cry" in connection with the 29th anniversary of the Khojaly genocide. Flowers were laid at the monument erected in memory of the victims of the tragedy in capital`s Khatai district and honored the memory of our martyrs.
Notably, various events are held at ASOIU on the occasion of the 29th anniversary of the Khojaly genocide, as well as an exhibition has been organized at the AzII E-Book House in connection with this. Along with a large number of traditional books, the exhibition contains new publications about the Khojaly genocide.