2020/2021-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının nəticələrinə əsasən ADNSU-da bütün tələbələrin 84%-i təqaüd alacaq
2020/2021-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının nəticələrinə əsasən Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində bakalavr və magistratura təhsil pillələrində təhsil alan tələbələrin 83,91%-i təqaüd alır ki, bu da tələbələrin tədris prosesində yüksək bilik nümayiş etdirməsinin göstəricisidir.
Universitet üzrə bütün tələbələrin 48%-i əlaçı və zərbəçi təqaüdü alır. Magistratura pilləsi üzrə əlaçı və zərbəçi təqaüdü alan tələbələr magsitrantların 88,3%-ni təşkil edir. Bakalavriatura və magistratura pillərində təhsil alan və təqaüd qazanan bütün tələbələrin 21%-i ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələrdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən 2016-cı ildən başlayaraq ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələrə də ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi nəzərə alınmaqla, fənlər üzrə akademik nailiyyətlərinə görə təqaüdün verilməsi tələbələr arasında rəqabət mühitinin daha da inkişafına gətirib çıxarıb.

По результатам экзаменационной сессии осеннего семестра 2020/2021 учебного года 84% всех студентов АГУНП получат стипендии
По результатам экзаменационной сессии осеннего семестра 2020/2021 учебного года 83,91% студентов, обучающихся в бакалавриате и магистратуре Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности, получают стипендию, что демонстрирует высокие показатели знаний в учебном процессе.
48% всех студентов в университете получает ую и поощрительную стипендию. Аналогичную стипендию получают 88,3% студентов обучающихся на ступени магистратуры. В бакалавриате и магистратуре 21% всех студентов учатся и получают стипендии студенты, обучающиеся на платной основе.
Согласно Распоряжению Президента Азербайджанской Республики начиная с 2016 г, назначение стипендии студентам, обучающимся на платной основе с учетом общей средней успеваемости за академические достижения привело к дальнейшему развитию конкурентной среды среди учащихся.