2020/2021-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının nəticələrinə əsasən ADNSU-da bütün tələbələrin 84%-i təqaüd alacaq
2020/2021-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının nəticələrinə əsasən Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində bakalavr və magistratura təhsil pillələrində təhsil alan tələbələrin 83,91%-i təqaüd alır ki, bu da tələbələrin tədris prosesində yüksək bilik nümayiş etdirməsinin göstəricisidir.
Universitet üzrə bütün tələbələrin 48%-i əlaçı və zərbəçi təqaüdü alır. Magistratura pilləsi üzrə əlaçı və zərbəçi təqaüdü alan tələbələr magsitrantların 88,3%-ni təşkil edir. Bakalavriatura və magistratura pillərində təhsil alan və təqaüd qazanan bütün tələbələrin 21%-i ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələrdir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına əsasən 2016-cı ildən başlayaraq ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələrə də ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi nəzərə alınmaqla, fənlər üzrə akademik nailiyyətlərinə görə təqaüdün verilməsi tələbələr arasında rəqabət mühitinin daha da inkişafına gətirib çıxarıb.

According to the results of the exam session of the fall semester of the 2020/2021 academic year, 84% of all students at ASOIU will receive scholarships
According to the results of the exam session of the fall semester of the 2020/2021 academic year, 83.91% of students studying at bachelor's and master's degrees at ASOIU receive scholarships, which is an indicator of high knowledge of students demonstrated in the educational process.
48% of all students at the university receive excellent and incentive scholarships. Students who receive excellent and incentive scholarships on master's degree constitute 88.3% of master's students. 21% of all students studying in bachelor's and master's degree and who received scholarship are students studying on a paid basis.
According to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, starting from 2016, the provision of scholarships in subjects for students studying on a paid basis for their academic achievements by taking into account their overall average achievements has led to the further development of a competitive environment among students.