ADNSU-nun professor-müəllim heyətinə veriləcək əlavə maaşlarla bağlı M Ə L U MA T
ADNSU-nun professor-müəllim heyətinə veriləcək əlavə maaşların hesablanması üçün təlimat Elmi Şuranın 30 yanvar 2019-cu il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmişdir.
Universitet əməkdaşlarının (rektorun adına yazılmış ərizə ilə birgə) sənədləri ADNSU-nun Elm və Təhsil Analitik Mərkəzində (ETAM) “ADNSU-nun professor-müəllim heyətinə veriləcək əlavə maaşların hesablanması üçün təlimat (2019-2021)” əsasında araşdırılmış və müsabiqənin şərtlərini tam ödəyən əməkdaşlarının ilkin siyahısı müəyyən edilmişdir.
Universitet əməkdaşlarının fəaliyyət balı aşağıdakı kateqoriyalar üzrə (AAK tərəfindən verilən attestat və diplomlar nəzərə alınmaqla) məhdudlaşır:
- Professor – 40-80 bal;
- Dosent – 35-65 bal;
- Elmi dərəcəli assistent – 30-55 bal;
- Elmi dərəcəsi olmayan assistent – 25-45 bal.
Təqdim olunan nəticələrlə razı olmayan iddiaçılar apelyasiya ərizəsi ilə rektora müraciət edə bilərlər. Apelyasiya ilə bağlı müraciətlərə ETAM-da 2022-ci ilin yanvar ayının 18, 19 və 21-i saat 12:00-dan 17:00-a qədər 327-ci saylı otaqda baxılacaqdır.
Son nəticələr Universitetin Elmi Şurasının 2022-ci ilin yanvar ayında keçiriləcək iclasında təqdim olunacaq və Elmi Şura tərəfindən təsdiq edildikdən sonra, rektorun müvafiq əmr imzalaması ilə 2022-ci ilin yanvar ayının 1-dən başlayaraq növbəti 12 ay ərzində əlavə maaşların ödənilməsi aparılacaqdır.

INFORMATION on the surcharge for the payment of the academic staff of ASOIU
Instruction on the calculation of the surcharge for the academic staff of ASOIU was approved by the decision of the Academic Council dated January 30, 2019.
The documents of the university staff (with the application addressed to the rector) were reviewed at the Analytical Center for Science and Education of ASOIU and based on the "Instructions for calculating additional payments to the academic staff of ASOIU (2019-2021)" an initial list of employees who fully meet the conditions of the competition was determined.
Points for the activities of university employees are limited to the following categories (taking into account certificates and diplomas issued by the Higher Attestation Commission):
-
Professor - 40-80 points;
Associate Professor - 35-65 points;
Assistant degree - 30-55 points;
Assistant without a degree - 25-45 points.
Those who disagree with the presented results can apply to the rector with an appeal letter. Appeals will be considered at the Analytical Center for Science and Education on January 18, 19 and 21, 2022, from 12:00 to 17:00 in aud. 327.
All results will be presented at a meeting Academic Board in January 2022. After approval by the members of the Academic Council and the signing of the corresponding order of the rector, a surcharge will be paid for the next 12 months from January 1, 2022.