Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) 2021/2022-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası davam edir. 18 yanvar 2022-ci il tarixinədək imtahanlarda iştirak etmiş 98,2% tələbədən 94%-i məqbul, 5,5%-i qeyri-məqbul qiymət alıblar. 0,5% tələbə isə nizam-intizam qaydalarını pozduqlarına görə imtahandan xaric olunub. İmtahan verən tələbələrin keyfiyyət göstəricisi təxminən 50% təşkil edib, o cümlədən, 19,7% tələbə “A”, 13% “B” və 17% tələbə isə “C” qiyməti alıblar.
Koronavirus pandemiyası ilə mübarizə şəraitində əvvəlki tədris ilinin onlayn formatda keçməsini və dərslərin ənənəvi formatda cari tədris ilindən etibarən bərpa edildiyini nəzərə alsaq, tələbələrin imtahanlarda yüksək nəticələr göstərməsi və statistik göstəricilərin pandemiyadan əvvəlki göstəricilərlə üst-üstə düşməsi müsbət hal olub, ADNSU-da təhsilin keyfiyyətinin pandemiyanın təsirinə minimal səviyyədə məruz qaldığını göstərir.

В АГУНП продолжается зимняя экзаменационная сессия
В Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНП) продолжается экзаменационная сессия осеннего семестра 2021/2022 учебного года. Из 98,2% учащихся, сдавших экзамены до 18 января 2022 года, 94% получили удовлетворительную оценку, а 5,5% получили неудовлетворительную оценку. 0,5% студентов были отчислены за нарушение дисциплинарных правил. Показатель качества успеваемости студентов около 50 %. 19,7 % учащихся получили оценку «А», 13 % учащихся получили оценку «В» и 17 % учащихся получили оценку «С».
Учитывая, что предыдущий учебный год проходил в режиме онлайн в условиях пандемии коронавируса и занятия в традиционном формате возобновились с текущего учебного года, высокие результаты студентов на экзаменах и совпадение статистики с допандемическими показателями указывают на минимальное воздействие пандемии на качество образования в АГУНП.