ADNSU-da 20 yanvar şəhidlərinin xatirəsi yad edilib
Yanvarın 19-da Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) 20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı, universitetin professor-müəllim heyəti və 20 yanvar şəhidlərinin ailələri Qanlı Yanvar faciəsi qurbanlarını dərin ehtiramla yad ediblər. Universitetin 20 Yanvarda şəhid olmuş tələbələrinin oxuduqları fakültələrin qarşısındakı barelyefləri önünə qərənfillər düzülüb. Sonra şəhid ailələrinin yaxınları ilə görüş keçirilib. Görüşdə rektor, professor M.Babanlı 20 yanvar hadisələrdən, xalqın milli azadlıq və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizəsindən danışıb.
Ənənəvi olaraq hər il ADNSU-da 20 Yanvar hadisələri yad olunur, həmin gecə baş vermiş tarixi hadisələr haqqında gənclərə ətraflı məlumat verilir. Bu il də ADNSU-da imtahan keçirilən auditoriyalarda imtahan öncəsi tələbələrə Azərbaycan xalqının milli azadlıq və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizəsi, eləcə də həmin dövrdə baş verən tarixi hadisələr və 20 yanvar haqqında geniş məlumat verilib.
Eyni zamanda Azİİ e Kitab Evində də Azərbaycanın suverenlik uğrunda ilk şəhidlərini verdiyi 20 yanvar faciəsi ilə əlaqədar kitab sərgisi təşkil olunub. Sərgidə 20 Yanvar hadisələrindən bəhs edən 50-dən çox kitab, salnamə, foto, jurnal, dövri mətbuat və digər materiallar yer alıb.

ASOIU commemorates martyrs of January 20
On January 19, an event dedicated to the memory of martyrs on January 20 was held at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU).
At the event, ASOIU Rector, Professor Mustafa Babanli, the academic staff and martyr families commemorated the victims of the bloody January tragedy. Carnations were lined up in front of the bas-reliefs of the faculties, where the university students who died on the night of January 20 studied. Then there was a meeting with relatives of martyr families. The Rector, Professor M. Babanli, spoke about the events of January 20, the people's struggle for national freedom and territorial integrity.
Traditionally, ASOIU celebrates the events of January 20 every year, and young people are given detailed information about the historical events that took place on that night. This year, too, before the exam, students were informed about the struggle of the Azerbaijani people for national freedom and territorial integrity and the historical events of that period.
Also, a book exhibition was organized in Azİİ e-Book House in connection with the tragedy of January 20, in which Azerbaijan gave its first martyrs for sovereignty. The exposition includes more than 50 books, chronicles, photographs, magazines, periodicals and other materials about the events of January 20.