ADNSU “UniLab” layihəsi çərçivəsində növbəti qrup müzakirəsində iştirak edib
Yanvarın 21-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) UniLab layihəsi çərçivəsində növbəti onlayn qrup müzakirəsi keçirilib.
Layihə çərçivəsində görülən və görüləcək işlər, eləcə də layihənin ümumi gedişatına həsr olunmuş görüşdə UniLab layihəsinin vahid prototip modelinin yaradılması məsələsi müzakirə olunub. Bundan başqa layihə koordinatorları UniLab layihəsinin yeni yaradılan prototip modulunun tərəfdaş universitetlər tərəfindən tətbiqi, həmçinin partnyor şirkətlərlə əlaqələrin genişləndirilməsi istiqamətində atılacaq addımlar və layihənin saytı geniş müzakirə olunub.
Layihənin koordinatoru Carme Royo UniLab çərçivəsində yaradılan ümumi prototipin tələbə və işəgötürənlər arasında əlaqələrin daha da təkmilləşdirməsində xüsusi rol oynayacağını deyib.
Qeyd edək ki, ADNSU Avropa Birliyi (AB) tərəfindən maliyyələşdirilən “Erasmus+ KA2” proqramı çərçivəsində UniLab “XXI əsrdə Universitetdən əmək bazarına: iş yerləri ilə təmin edilməsində irəliyə doğru bir addım” layihəsinə yanvarın 1-dən etibarən qoşulub. UniLab (Universitet - əmək bazarı) layihəsinin əsas məqsədi cəmiyyət daxilində üç tərəfdaş ölkədə - Azərbaycan, Belarusiya və Rusiyada - ali təhsil sektorunun modernləşməsinə töhfə verməkdir.

АГУНП принял участие в очередной групповой онлайн-дискуссии в рамках проекта UniLab
21 января в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНП) в рамках проекта UniLab прошла очередная групповая онлайн-дискуссия.
На встрече, посвященной общему ходу проекта обсуждались выполненные и подлежащие выполнению работы, а также создание единой прототипной модели проекта UniLab. Кроме того, координаторы проекта обсудили реализацию вновь созданного прототипа модуля проекта UniLab вузами-партнерами, а также шаги, которые необходимо предпринять для расширения отношений с компаниями-партнерами и сайт проекта.
Координатор проекта Карме Ройо заявила, что общий прототип, созданный в рамках UniLab, сыграет особую роль в налаживании отношений между студентами и работодателями.
Следует отметить, что с 1 января Азербайджанский государственный университет нефти и промышленности (АГУНП) присоединился к проекту “UniLab” «От университета к рынку труда в XXI веке: шаг вперед к трудоустройству» в рамках программы Erasmus+ KA2, финансируемой Европейским Союзом (ЕС). Основная цель проекта “UniLab” (Университет - рынок труда) - внести свой вклад в модернизацию сектора высшего образования в трех странах-партнерах - Азербайджане, Беларуси и России.