ADNSU-da DAAD məlumat tədbiri keçirilib
Mayın 4-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) Almaniyada təqaüdlü təhsil- DAAD təqaüd proqramı ilə bağlı təqdimat keçirilib.
Tədbirdə DAAD-ın Tbilisi nümayəndəliyinin direktoru Gebhard Reul, Almaniyada təhsil üzrə məsləhətçi, Azərbaycan Respublikasından sorğulara cavabdeh olan məsul şəxs Sevər Qarayeva, həmçinin Beynəlxalq Əməkdaşlıq şöbəsinin nümayəndələri və tələbələr iştirak ediblər.
DAAD-ın Tbilisi nümayəndəliyinin direktoru G.Reul Almaniyada təhsil, DAAD təqaüd proqramı, Azərbaycan üçün DAAD təqaüdləri və müraciət qaydaları haqqında geniş təqdimatla çıxış edib.
Almaniyada təhsil üzrə məsləhətçi S.Qarayeva Almaniyada müxtəlıif ixtisaslar üzrə təhsil təqaüdü, Almaniyada magistr, PhD təhsili və yay dili kursu, o cümlədən DAAD təqaüd proqramı ilə bağlı ətraflı məlumat verib.

DAAD Information Event holds at ASOIU
On May 4, the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) hosted a presentation on the DAAD scholarship program in Germany.
The event was attended by Gebhard Reul, Head of the DAAD Tbilisi regional office, Sever Garayeva, an education consultant in Germany responsible for inquiries from the Republic of Azerbaijan and representatives of the international cooperation department and students.
Director of DAAD Tbilisi Office G. Reul made a presentation on education in Germany, the DAAD scholarship program, DAAD scholarships for Azerbaijan and application rules.
S. Garayeva, an education consultant in Germany, provided detailed information about scholarships in various specialities, master's, PhD and summer language courses in Germany, and the DAAD scholarship program.