Amazon şirkətinin proqram təminatı üzrə mühəndisi ADNSU-da seminar keçib
Mayın 6-da Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan-Fransız Universitetində (UFAZ) “Beynəlxalq karyera imkanları” mövzusunda seminar keçirilib. Amazon şirkətinin proqram təminatı üzrə mühəndisi Adil Əliyev UFAZ və ADNSU tələbələri üçün karyera üçün hansı mərhələlərdən keçmək, hansı biklikləri əldə etmək, müsahibəyə hazırlıq və seçim kriteriyaları haqqında təqdimatla çıxış edib.
UFAZ və İsrail-Azərbaycan Tədris Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən seminarda Adil Əliyev proqram mühəndisləri üçün beynəlxalq karyera imkanları haqqında danışaraq və tələbələrə qlobal əmək bazarında necə iş tapmaq və müsahibələrə hazırlaşmaq barədə məlumat verib. Seminarda “Beynəlxalq karyera imkanları” mövzusunda müzakirələr aparılıb.
ADNSU rektorunun İT və innovasiyalar üzrə müşaviri Rasim Abdullayev, qonaq Adil Əliyev və tələbələr birgə gələcək planlar üzrə yol xəritəsini müzakirə ediblər.

Инженер-программист компании Amazon провел семинар в АГУНП
6 мая в Азербайджано-французском университете (UFAZ) при Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНП) проведен семинар на тему «Возможности международной карьеры». Инженер-программист Amazon Адиль Алиев выступил перед студентами UFAZ и АГУНП с презентацией о том, какие этапы нужно пройти в карьере, какие знания приобрести, подготовке к собеседованию и критериях отбора.
На семинаре, совместно организованном UFAZ и Израильско-Азербайджанским учебным центром, Адиль Алиев рассказал о возможностях для международной карьеры для инженеров-программистов и как найти работу на мировом рынке труда и подготовиться к собеседованиям. На семинаре состоялись дискуссии на тему «Возможности международной карьеры».
Расим Абдуллаев, советник ректора АГУНП по информационным технологиям и инновациям, приглашенный гость Адиль Алиев и студенты обсудили дорожную карту дальнейших планов.