ADNSU ilə Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Mayın 11-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti ilə görüş keçirilib.
Görüşdə ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı, Dövlət Xidmətinin rəisi Məmməd Abbasbəyli , universitetin professor-müəllim heyəti, Dövlət Xidmətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Universitetdə görülən işlər, əməkdaşlıq əlaqələri, laboratoriyalar, İT kursları və əməkdaşlıq oluna biləcək sahələrdən danışan rektor M.Babanlı Dövlət Xidməti ilə əməkdaşlığın əhəmiyyətindən danışıb, təhsil və texnologiyaların birgə tətbiqi ilə innovativ layihələrin, o cümlədən tədqiqatların həyata keçiriləcəyinə ümidvar olduğunu bildirib.
Universitetlə əməkdaşlıqdan məmnunluğunu ifadə edən Dövlət Xidmətinin rəisi M.Abbasbəyli əmək bazarında yüksək ixtisaslı gənclərə böyük ehtiyacın olduğunu bildirib və bu səbəbdən də ADNSU tələbələrinin istehsalat təcrübəsində, yay təcrübə proqramlarında iştirakını təmin etmək, həmçinin məzunların və istedadlı tələbələrin işlə təmin edilməsinə hər zaman dəstək göstəriləcəyini deyib.
Sonda tərəflər arasında “Əməkdaşlıq memorandumu” imzalanıb.
Qeyd edək ki, memorandum çərçivəsində tələbələr üçün istehsalat təcrübəsinin və yay təcrübə proqramlarının təşkil olunması, təhsil və texnologiya sahələrində innovasiya fəaliyyətinin birgə həyata keçirilməsi, birgə layihə və tədqiqatların, konfransaların, təlim və seminarların aparılması, tələbələrin təcrübə proqramlarında iştirakı və sertifikatla təmin edilməsi, habelə məzunların və xüsusi istedadlı tələbələrin işlə təmin edilməsi, Dövlət Xidmətinin əməkdaşları üçün universitet tərəfindən ixtisasartırma kursları təşkil edil Dövlət Xidmətinin fəaliyyəti və xidmətdə mövcud olan vəzifələr haqda məlumatlandırmaq üçün universitetdə “Karyera günləri” keçirilməsi və digər birgə işlərin görülməsi nəzərdə tutulur.

Подписан Меморандум о сотрудничестве между АГУНП и Государственной службой по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком
11 мая в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНП) состоялась встреча с Государственной службой по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком при Министерстве экономики.
На встрече присутствовали ректор АГУНП, профессор Мустафа Бабанлы, начальник государственной службы Мамед Аббасбейли, профессорско-преподавательский состав университета и представители государственной службы.
Говоря о проделанной в университете работе, сотрудничестве, лабораториях, курсах ИТ и возможных областях взаимодействия, ректор М.Бабанлы рассказал о важности партнерства с государственной службой и выразил надежду на то, что инновационные проекты, в том числе исследовательские, будут реализованы путем совместного применения образования и технологии.
Выразив удовлетворение сотрудничеством с вузом, глава Государственной службы М.Аббасбейли сказал, что на рынке труда существует большая потребность в высококвалифицированной молодежи, в связи с чем они всегда будут поддерживать участие студентов АГУНП в производственной практике, летних стажировках, а также трудоустройство выпускников и талантливых студентов.
В конце стороны подписали «Меморандум о сотрудничестве».
Следует отметить, что меморандум предусматривает организацию производственных практик и летних практик студентов, совместное осуществление инновационной деятельности в сфере образования и технологий, совместные проекты и исследования, конференции, тренинги и семинары, участие студентов в программах стажировки и сертификации, а также трудоустройство выпускников и одаренных студентов, организацию университетом курсов повышения квалификации для сотрудников Государственной службы, проведение «Дней карьеры» и другие совместные мероприятия в университете для информирования о деятельности Государственной службы и имеющихся вакансиях.