ADNSU ilə Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Mayın 11-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti ilə görüş keçirilib.
Görüşdə ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı, Dövlət Xidmətinin rəisi Məmməd Abbasbəyli , universitetin professor-müəllim heyəti, Dövlət Xidmətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Universitetdə görülən işlər, əməkdaşlıq əlaqələri, laboratoriyalar, İT kursları və əməkdaşlıq oluna biləcək sahələrdən danışan rektor M.Babanlı Dövlət Xidməti ilə əməkdaşlığın əhəmiyyətindən danışıb, təhsil və texnologiyaların birgə tətbiqi ilə innovativ layihələrin, o cümlədən tədqiqatların həyata keçiriləcəyinə ümidvar olduğunu bildirib.
Universitetlə əməkdaşlıqdan məmnunluğunu ifadə edən Dövlət Xidmətinin rəisi M.Abbasbəyli əmək bazarında yüksək ixtisaslı gənclərə böyük ehtiyacın olduğunu bildirib və bu səbəbdən də ADNSU tələbələrinin istehsalat təcrübəsində, yay təcrübə proqramlarında iştirakını təmin etmək, həmçinin məzunların və istedadlı tələbələrin işlə təmin edilməsinə hər zaman dəstək göstəriləcəyini deyib.
Sonda tərəflər arasında “Əməkdaşlıq memorandumu” imzalanıb.
Qeyd edək ki, memorandum çərçivəsində tələbələr üçün istehsalat təcrübəsinin və yay təcrübə proqramlarının təşkil olunması, təhsil və texnologiya sahələrində innovasiya fəaliyyətinin birgə həyata keçirilməsi, birgə layihə və tədqiqatların, konfransaların, təlim və seminarların aparılması, tələbələrin təcrübə proqramlarında iştirakı və sertifikatla təmin edilməsi, habelə məzunların və xüsusi istedadlı tələbələrin işlə təmin edilməsi, Dövlət Xidmətinin əməkdaşları üçün universitet tərəfindən ixtisasartırma kursları təşkil edil Dövlət Xidmətinin fəaliyyəti və xidmətdə mövcud olan vəzifələr haqda məlumatlandırmaq üçün universitetdə “Karyera günləri” keçirilməsi və digər birgə işlərin görülməsi nəzərdə tutulur.

Memorandum of Cooperation is signed between ASOIU and State Service for Antimonopoly Control and Supervision of the Consumer Market
On May 11, a meeting was held at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) with the State Service for Antimonopoly Control and Supervision of the Consumer Market under the Ministry of Economy.
The meeting was attended by ASOIU Rector, Professor Mustafa Babanli, Head of State Service Mammad Abbasbayli, university academic staff and State Service representatives.
Speaking about the work done at the university, cooperation, laboratories, IT courses and possible areas of interaction, Rector M. Babanli talked about the importance of partnership with the State Service and expressed the hope that innovative projects, including research ones, would be implemented through the joint application of education and technology.
Expressing satisfaction with the cooperation with the university, Head of the State Service M. Abbasbayli said the need for highly qualified youth in the labour market. Therefore they will always support the participation of ASOIU students in work practice, summer internships, and the employment of graduates and talented students.
At the end, the parties signed a Memorandum of Cooperation.
It should be noted that the memorandum provides for the organisation of internships and summer practices for students, the joint implementation of innovative activities in education and technology, collaborative projects and research, conferences, training and seminars, and the participation of students in internship and certification programs, as well as the employment of graduates and gifted students, the organisation of advanced training courses by the university for employees of the State Service, the holding of "Career Days" and other joint events at the university to inform about the activities of the State Service and available vacancies.