ADNSU tələbəsi “Oil and gas expert 2021” Olimpiadasında I yerə layiq görülüb
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) tələbələri Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin (UDNTU) xarici dillər kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilən ingilis dili üzrə “Oil and gas expert 2021” Olimpiadasının qalibi olublar.
Onlayn formatda keçirilən Beynəlxalq Olimpiadada ADNSU-nun BA proqramlarının I kurs tələbəsi Əli Şükürlü (I yer) , Qaz-neft mədən fakültəsinin (QNMF) III kurs tələbəsi Berziqiyazova Alina (II yer) və Zu proqramlarının II kurs tələbəsi Sultanova Nəcibə ingilis dilində esse yazı müsabiqəsindən uğurla keçərək, qalib olublar. Bundan əlavə universitetin xarici dillər kafedrasının baş müəllimi Yelena Vəliyeva və kafedranın dosenti Gülnarə Əhmədova tələbələrin Olimpiadaya hazırlığına göstərdikləri dəstəyə görə “ Təşəkkürnamə” ilə təltif olunublar.
Qeyd edək ki, 2 mərhələdən ibarət Beynəlxalq Olimpiada dekabrın 11 də başlayıb. Olimpiadada qeyri-linqvistik universitetlərin bakalavr tələbələri və mütəxəssisləri iştirak ediblər. Olimpiada çərçivəsində iştirakçılar bir neçə növ test tapşırığı, həmçinin oxu, qrammatika, lüğət, yazı yerinə yetirib və verilmiş mövzu üzrə esse yazıblar. Qiymətləndirmə müsabiqənin münsiflər heyəti tərəfindən aparılıb və dekabrın 29-u qaliblər elan olunub. Qaliblər UDNTU-nun diplomları ilə, müsabiqənin qaliblərini hazırlayan rəhbər-müəllimlər isə UDNTU-nun təşəkkürnamələri ilə təltif olunublar.

Студент АГУНП занял первое место в олимпиаде «Oil and gas expert 2021»
Студенты Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности (АГУНП) стали победителями олимпиады по английскому языку «Oil and gas expert 2021», организованной кафедрой Иностранных языков Уфимского государственного нефтяного технического университета (УГНТУ).
В Международной олимпиаде, проходившей в онлайн-формате приняли участие и заняли соответствующие места студент 1 курса BA программ АГУНП Али Шукурлу (1 место), студентка 3 курса Газонефтепромыслового факультета (ГНФ), Алина Берзигиязова, и, студентка 2 курса программы Zu Наджиба Султанова. Кроме того, за подготовку и делегирование студентов для участие в олимпиаде Благодарственным письмом были награждены старший преподаватель кафедры иностранных языков университета Елена Валиева и доцент кафедры Гульнара Ахмедова.
Отметим, что двухэтапная Международная Олимпиада стартовала 11 декабря. В олимпиаде приняли участие студенты бакалавриата и специалисты неязыковых вузов. В ходе олимпиады участники выполнили несколько видов тестовых заданий по чтению, грамматике, лексике, письму и написали эссе на заданную тему. Оценку проводило жюри конкурса, а победители были объявлены 29 декабря. Победители были награждены дипломами УГНТУ, а преподаватели, подготовившие победителей конкурса, награждены благодарственными письмами УГНТУ.