ADNSU-nun əməkdaşları İspaniyada Beynəlxalq seminarda iştirak ediblər
06-10 İyun tarixlərində ADNSU-nun Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor müavini dos. Ülviyyə Abbasova və Beynəlxalq Əməkdaşlıq Şöbəsinin Beynəlxalq Layihələr Sektorunun müdiri Leyla Nağıyeva İspaniyanın Alcala Universitetində Erasmus+ KA107 layihəsi çərçivəsində təşkil olunmuş Beynəlxalq İşçi Heyəti Həftəsində iştirak ediblər. Sözügedən tədbirdə Gürcüstan, ABŞ, Kanada, Cənubi Afrika, İsrail və Ekvador kimi ölkələrin universitet nümayəndələri iştirak ediblər. Tədbirdə Erasmus+ KA107 layihələri çərçivəsində post-pandemiya dövründə tətbiq edilən yeniliklər barəsində bütün iştirakçılara ətraflı məlumat verilib.
Bundan əlavə, ADNSU-nun nümayəndələri universitetin təhsil və elm sahəsində həyata keçirilən Erasmus+ KA2 ali təhsil müəssələrinin potensialının artırılmasına yönəlmiş layihələr, ADNSU rəhbərliyi tərəfindən aparılmış müasir tələblərə cavab verən islahatlar və yeniliklər haqqında geniş prezentasiya təqdim ediblər. Sözügüdən prezentasiya digər universitet nümayəndələrinin böyük marağına səbəb olub və onlar ADNSU ilə istənilən sahədə sıx əməkdaşlıq etməyə təşəbbüs göstəriblər.
Səfər çərçivəsində ADNSU nümayəndələri Alcala Universitetinin Beynəlxalq Əməkdaşlıq Ofisinin direktoru ilə görüşüb onların iş prinsipləri ilə tanış olublar. Həmçinin, Alcala Universitetinin Kimya fakültəsinin professorları ilə görüşərək iki universitet arasında elm və təhsil sahəsində gələcək perspektivlər müzakirə edilib.
Tədbir zamanı Kanadanın New Brunswick Universitetinin beynəlxalq proqramlar üzrə məsləhətçisi və ABŞ-ın Georgia State Universitetinin program koordinatoru gələcəkdə ADNSU Kanada və ABŞ-ın tələbə-müəllim heyəti üçün bir neçə layihələrin keçirilməsi haqqında təkliflər irəli sürüblər.
Tədbdir təşkilatçısı olan Alcala Universitetinin Beynəlxalq Əməkdaşlıq Ofisinin nümayəndələri ADNSU ilə Erasmus+KA107 proqramı çərçivəsində layihənin uzadılması haqqında məlumat veriblər, universitetimizin müəllim-tələbə və administrativ heyəti ilə işləməkdən məmnun olduqlarını bildiriblər. Sonda tədbir iştirakçılarının hər biri sertifikatla təltif olunub.

ASOIU employees take part in an international seminar in Spain
June 6-10, ASOIU Deputy Vice-Rector for International Relations Associate Professor Ulviya Abbasova and Head of the International Projects Sector of the International Cooperation Office, Leyla Nagiyeva, took part in the International Staff Training Week, organised as part of the Erasmus + KA107 project at the University of Alcalá in Spain. The event was attended by representatives of universities from Georgia, the USA, Canada, South Africa, Israel and Ecuador. All participants were informed in detail about the innovations implemented in the post-pandemic period as part of the Erasmus + KA107 projects.
In addition, ASOIU representatives made an extensive presentation on the projects implemented in education and science at the university, aimed at increasing the potential of Erasmus + KA2 higher education institutions, on the reforms and innovations carried out by the ASOIU administration and meeting modern requirements.
The presentation aroused great interest among other university representatives, who initiated close cooperation with ASOIU in any field.
During the visit, ASOIU representatives met with the Head of the International relations service of Alcala University and got acquainted with the principles of their work. They also met with professors from Chemistry Faculty at the University of Alcala to discuss future perspectives in science and education between the two universities.
During the event, the International Programs Advisor of the University of New Brunswick Canada and the Program Coordinator of the Georgia State University of the USA proposed implementing several projects for students and teachers of ASOIU Canada and the USA.
Representatives of the International relations service of the University of Alcala, who organised the event, informed about the extension of the project with ASOIU within the framework of the Erasmus + KA107 program and expressed satisfaction with the work with teachers, students and administration of our university. In the end, each participant was awarded a certificate.