Azİİ e-Kitab Evində 15 İyun Qurtuluş Gününə həsr olunmuş kitab sərgisi təşkil olunub
İyunun 14-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) Azİİ e-Kitab Evində 15 İyun Qurtuluş Gününə həsr olunmuş kitab sərgisi təşkil olunub.
Sərgidə dahi rəhbər Heydər Əliyevin Azərbaycan xalqının taleyində, müasir Azərbaycan dövlətinin qurulmasında və inkişafındakı xidmətlərindən, həmçinin Azərbaycanı parçalanmaqdan, dövlətçiliyi məhv olmaqdan, xalqı vətəndaş müharibəsi təhlükəsindən qurtarmasından bəhs edən kitablar nümayiş olunub. Sərgidə həmçinin, ümummilli lider Heydər Əliyevin fəaliyyəti dövründə respublikamızın ictimai-siyası, sosial, iqtisadi, elmi və mədəni həyatındakı hadisələri əks etdirən 50-dən çox kitab və digər nəşrlər yer alıb.

On June 14, the Azİİ e-Book House of the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) organised a book exhibition dedicated to the National Salvation Day on June 15.
The exhibition presents books about the contribution of the great leader Heydar Aliyev to the fate of the Azerbaijani people, the formation and development of the modern Azerbaijani state, as well as prevention of the Azerbaijan collapse, the destruction of statehood and the liberation of its people from the threat of civil war. The exposition also includes more than 50 books and other publications reflecting the events of the country's socio-political, social, economic, scientific and cultural life during the period of national leader Heydar Aliyev's activity.