ADNSU ilə “Huawei” şirkəti arasında əməkdaşlıq genişlənir
İyunun 17-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində “Huawei” şirkətinin Bakı ofisinin İctimaiyyətlə əlaqələr üzrə meneceri Kang Jia və Müştərilər üzrə meneceri Eldəniz Əliyevlə görüş keçirilib.
Görüşdə rektorun İT və İnnovasiyalar üzrə müşaviri Rasim Abdullayev, Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektorun müavini dos. Ülviyyə Abbasova, Beynəlxalq layihələr sektorunun müdiri Leyla Nağıyeva, Kompüter mühəndisliyi kafedrasının müdiri, dos. Nazilə Rəhimova, Cihaz mühəndisiyi kafedrasının müdiri, prof. Lalə Bəkirova və ADNSU-nun digər əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbirdə “Huawei”in nümayəndələri ADNSU tələbələri üçün nəzərdə tutulan “Seeds for the Future” layihəsi haqqında ətraflı məlumat veriblər. Həmçinin, layihə çərçivəsində “Huawei” ekspertlərinin Azərbaycandan olan 30 tələbəyə İT sahəsi üzrə təlimlər verməsi nəzərdə tutulduğu qeyd edilib. Daha sonra “Huawei” və ADNSU arasında mövcud əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri və gələcək planlar müzakirə olunub.
Görüşün sonunda “Huawei” şirkətinin nümayəndələri universitet laboratoriyalarında olub, yaradılan şərait və dərs mühiti ilə tanış olublar.

Сотрудничество между АГУНП и Huawei расширяется
17 июня в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности состоялась встреча с менеджером по связям с общественностью бакинского офиса Huawei Канг Джиа и менеджером по работе с клиентами Эльданизом Алиевым.
Во встрече приняли участие советник ректора по информационным технологиям и инновациям, Расим Абдуллаев, заместитель проректора по международным связям, доц. Ульвия Аббасова, начальник сектора международных проектов, Лейла Нагиева, заведующая кафедры компьютерная инженерия, доц. Назила Рагимова, заведующая кафедрой Приборостроение, проф. Лала Бекирова и другие сотрудники АГУНП.
На мероприятии представители Huawei предоставили подробную информацию о проекте «Seeds for the Future» для студентов АГУНП. Также было отмечено, что в рамках проекта специалисты Huawei проведут обучение в сфере ИТ для 30 студентов из Азербайджана. Затем были обсуждены вопросы расширения существующего сотрудничества и планы на будущее между Huawei и АГУНП.
В завершение встречи представители Huawei посетили лаборатории университета и ознакомились с условиями и средой обучения.