ADNSU ilə “Huawei” şirkəti arasında əməkdaşlıq genişlənir
İyunun 17-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində “Huawei” şirkətinin Bakı ofisinin İctimaiyyətlə əlaqələr üzrə meneceri Kang Jia və Müştərilər üzrə meneceri Eldəniz Əliyevlə görüş keçirilib.
Görüşdə rektorun İT və İnnovasiyalar üzrə müşaviri Rasim Abdullayev, Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektorun müavini dos. Ülviyyə Abbasova, Beynəlxalq layihələr sektorunun müdiri Leyla Nağıyeva, Kompüter mühəndisliyi kafedrasının müdiri, dos. Nazilə Rəhimova, Cihaz mühəndisiyi kafedrasının müdiri, prof. Lalə Bəkirova və ADNSU-nun digər əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbirdə “Huawei”in nümayəndələri ADNSU tələbələri üçün nəzərdə tutulan “Seeds for the Future” layihəsi haqqında ətraflı məlumat veriblər. Həmçinin, layihə çərçivəsində “Huawei” ekspertlərinin Azərbaycandan olan 30 tələbəyə İT sahəsi üzrə təlimlər verməsi nəzərdə tutulduğu qeyd edilib. Daha sonra “Huawei” və ADNSU arasında mövcud əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri və gələcək planlar müzakirə olunub.
Görüşün sonunda “Huawei” şirkətinin nümayəndələri universitet laboratoriyalarında olub, yaradılan şərait və dərs mühiti ilə tanış olublar.

Cooperation between ASOIU and Huawei expands
On June 17, a meeting was held at the Azerbaijan State Oil and Industry University with Kang Jia, PR Manager of Huawei Baku Office, and Eldaniz Aliyev, Customer Service Manager.
The meeting was attended by the Rector's Advisor for Information Technology and Innovation, Rasim Abdullayev, Deputy Vice-Rector for International Relations, Assoc. Ulviya Abbasova, Head of the International Projects Sector, Leyla Nagiyeva, Head of the Department of Computer Engineering, Assoc. Nazila Ragimova, Head of the Instrumentation Department, prof. Lala Bakirova and other ASOIU employees.
At the event, representatives of Huawei provided detailed information about the "Seeds for the Future" project for ASOIU students. It was also noted that within the framework of the project, Huawei specialists would conduct IT training for 30 students from Azerbaijan. Then, issues of expanding existing cooperation and plans for the future between Huawei and ASOIU were discussed.
At the end of the meeting, Huawei representatives visited the university's laboratories and got acquainted with the conditions and learning environment.