ADNSU-nun rektoru Batman Enerji Zirvəsi-2022-də çıxış edib
Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin rektoru, professor Mustafa Babanlı Türkiyədə Batman Enerji Zirvəsi – 2022 beynəlxalq konfransında iştitrak edir. 30 iyun-2 iyul tarixlərində keçiriləcək konfransda enerji məsələləri, enerji sektorunun qarşısında duran məsələlər ətrafında müzakirələrin aparılması nəzərdə tutulur.
ADNSU-nun xüsusi tərəfdaş qismində iştirak etdiyi konfransın açılış mərasimində Batman Universitetinin rektoru, prof. İdris Demir, ADNSU-nun rektoru, prof. Mustafa Babanlı, Türkiyə Xarici İşlər Nazirliyinin Diyarbakır təmsilçisi İbrahim Mete Yağlı çıxış ediblər. ADNSU-nun rektoru, professor M.Babanlı universitet haqqında məlumat verib. 44 günlük Vətən Müharibəsində qazanılmış zəfərdən sonra işğaldan azad edilmiş torpaqlarda geniş bərpa və quruculuq işlərinin başlandığını qeyd edən rektor M.Babanlı bu faktorun Azərbaycanda ali məktəblərin qarşısında yeni vəzifələr qoyduğunu bildirib.
Konfransın açılış mərasimindən və plenar iclasından sonra yerli telekanallar ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlıdan müsahibə alıblar. Sonra prof. Mustafa Babanlı, Batman Universitetinin prorektoru, eyni zamandan dekanı ilə birlikdə ali məktəbin professor-müəllim heyəti ilə görüşüb. ADNSU-da tədrisin və elmi işlərin vəziyyəti haqqında geniş məlumat verən rektor, professor Mustafa Babanlı çoxsaylı sualları cavablandırıb.
Ənənəvi və onlayn formatda keçirilən konfransda ADNSU-nun professor-müəllimlərinin də elmi məruzələrlə çıxışları nəzərdə tutulub.
ADNSU-nun rektoru, prof. Mustafa Babanlı iyunun 30-da həmçinin Batman valisi Ekrem Canalpla da görüşüblər, geniş fikir mübadiləsi aparıblar.

ASOIU Rector speaks at the "Batman Energy Summit-2022"
Rector of the Azerbaijan State Oil and Industry University, Professor Mustafa Babanli, takes part in the international conference "Batman Energy Summit - 2022" in Turkey. The conference started from June 30 to July 2 and is scheduled to discuss energy issues and issues facing the energy sector.
Rector of Batman University, Professor Idris Demir, Rector of ASOIU, Professor Mustafa Babanli, Diyarbakir representative of the Ministry of Foreign Affairs of Turkey Ibrahim Mete Yagli spoke at the opening ceremony of the conference, in which ASOIU takes part as a special partner. ASOIU Rector, Professor M. Babanli, gave information about the university.
Professor M. Babanli noted that after the victory in the 44-day Patriotic War, large-scale restoration and construction work began on the lands liberated from occupation and said that this factor set new tasks for the higher educational institutions of Azerbaijan.
After the opening ceremony and plenary session of the conference, local TV channels interviewed ASOIU Rector, Professor Mustafa Babanli. Then Professor Mustafa Babanli, Vice-Rector of Batman University and Dean met with the faculty of the higher educational institution. Rector, Professor Mustafa Babanli, who provided extensive information on the state of education and scientific work at ASOIU, answered the questions of the participants.
ASOIU academic staff Scientific reports are planned at the conference, held in a traditional and online format.
On June 30, ASOIU Rector Professor Mustafa Babanli also met with the Governor of Batman Ekrem Canalp. At the meeting, the parties exchanged views on topical issues.