Noyabrın 25-də də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) rektoru, professor Mustafa Babanlı universitetin dekanları və tyutorları ilə görüş keçirib.
Tyutorluq fəaliyyətinin universitet, təhsilin inkişafı, o cümlədən çevik idarəetmə üçün vacib olduğunu deyən rektor, professor Mustafa Babanlı tyutorların əsas vəzifələrindən birinin tələbələrin universitetdə yol xəritəsini müəyyən etmək, onların ən yaxşı dəstəkçisi olduğunu bildirib.
Rektor, professor Mustafa Babanlı xüsusi olaraq diqqətə çatdırıb ki, tyutorlar öz ixtisaslarına uyğun çalışmalıdırlar və bu vəzifəni özlərinin inkişafı üçün, müəyyən müddətə icra etmələri onların inkişafı üçün daha uyğundur. O, əlavə edib bugünün tyutoru gələcəyin müəllimi, alimi, professor olmalıdır və yanaşma da belə olmalı, tyutorluq institutunun formalaşmasını diqqətdə saxlamaq lazımdır.
Sonra tyutorların sualları rektor, professor Mustafa Babanlı tərəfindən cavablandırılıb, onlara öyüd və tövsiyyələr verilib.

Ректор АГУНП встретился с тьюторами вуза
25 ноября ректор Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности (АГУНП), профессор Мустафа Бабанлы встретился с деканами и тьюторами университета.
Говоря о том, что тьюторство – это важная для развития вуза и образования гибкая система управления ректор, профессор Мустафа Бабанлы отметил, что одна из их основных задач – быть лучшим путеводителем для студентов в университете.
Ректор, профессор Мустафа Бабанлы особо отметил, что тьюторы должны работать в соответствии со своей квалификацией, и целесообразнее выполнять эту задачу для собственного развития, в течение определенного периода времени.
Он добавил, что сегодняшний тьютор – учитель, ученый, профессор будущего и необходимо держать в центре внимания формирование института тьюторства.