Noyabrın 25-də də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) rektoru, professor Mustafa Babanlı universitetin dekanları və tyutorları ilə görüş keçirib.
Tyutorluq fəaliyyətinin universitet, təhsilin inkişafı, o cümlədən çevik idarəetmə üçün vacib olduğunu deyən rektor, professor Mustafa Babanlı tyutorların əsas vəzifələrindən birinin tələbələrin universitetdə yol xəritəsini müəyyən etmək, onların ən yaxşı dəstəkçisi olduğunu bildirib.
Rektor, professor Mustafa Babanlı xüsusi olaraq diqqətə çatdırıb ki, tyutorlar öz ixtisaslarına uyğun çalışmalıdırlar və bu vəzifəni özlərinin inkişafı üçün, müəyyən müddətə icra etmələri onların inkişafı üçün daha uyğundur. O, əlavə edib bugünün tyutoru gələcəyin müəllimi, alimi, professor olmalıdır və yanaşma da belə olmalı, tyutorluq institutunun formalaşmasını diqqətdə saxlamaq lazımdır.
Sonra tyutorların sualları rektor, professor Mustafa Babanlı tərəfindən cavablandırılıb, onlara öyüd və tövsiyyələr verilib.

ASOIU Rector meets with University tutors
On November 25, the Rector of the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), Professor Mustafa Babanli, met with the deans and tutors of the university.
Speaking about the fact that tutoring is an essential flexible management system for the development of the university and education, the Rector, Professor Mustafa Babanli, noted that one of their main tasks is to be the best guide for students at the university.
The Rector, Professor Mustafa Babanli, emphasized that tutors should work following their qualifications, and it is more expedient to perform this task for their development for a certain period.
He added that today's tutor is a teacher, scientist, and professor of the future, and it is necessary to keep the formation of the institution of tutoring in the spotlight.
Then the Rector, Professor Mustafa Babanli, answered the tutors' questions and gave his recommendations.