UFAZ-da “Mühəndislik idarəetməsində imkanlar və trendlər” mövzusunda ictimai mühazirə keçirilib
Dekabrın 13-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan-Fransız Universitetində (UFAZ) Fransa-Amerika Biznes Məktəbinin fakültə direktoru Erin Monaghanla görüş keçirilib.
Görüşdə “Kompüter elmləri” və “Neft-qaz mühəndisliyi” və digər ixtisaslar üzrə ingilis dilində təhsil alan ADNSU və UFAZ tələbələri üçün “Mühəndislik idarəetməsində imkanlar və trendlər” mövzusunda ictimai mühazirə keçirilib. E.Monaghan tələbələrə iş yerlərində idarəetmə rolunu yerinə yetirən işçilərə vacib olan qeyri-texniki bacarıqların önəmindən bəhs edib.
Tələbələrə analitik, yaradıcı və təndiqidi düşüncənin fərqini izah edən E.Monaghan dinləmə, ozünüidarəetmə, bədən dili, rəftar və komanda işi kimi sosial bacarıqlar üzrə tələbələrlə söhbət aparıb. Həmçinin, tələbələrə CV yazma qaydaları, müsahibə zamanı özünü düzgün təqdimetmənin yolları və s. izah olunub.
Mühazirənin sonunda Monaghan “Komandada necə işləməmək?” adlı yumoristik video təqdim edib və tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Qeyd edək ki, Erin Monaghanın təhsil və layihə idarəetməsi üzrə 10 ildən artıq təcrübəsi var. O karyerasına Nyu-Yorkda Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dünya Federasiyasında başlayıb. Fransanın Lion şəhərinə köçməzdən əvvəl Mərakeş və Əlcəzairdə işləyib. Erin Monaghan Amerika Ticarət Palatası və Amerika mətbuatında işləyib, ABŞ-ın Seton Hol Universitetindən Beynəlxalq əlaqələr və Diplomatiya üzrə magistr dərəcəsi alıb.

В UFAZ прошла общественная лекция на тему «Возможности и тенденции в инженерном управлении»
13 декабря в Азербайджано-французском университете (UFAZ), функционирующем при Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНП), состоялась встреча с директором факультета во Французско-американской бизнес-школе Эрин Монаганом.
На встрече для студентов АГУНП и UFAZ, обучающихся по специальностям «компьютерные науки» и «нефтегазовая инженерия» на английском языке была организована общественная лекция на тему «Возможности и тенденции в инженерном управлении». Э.Монаган рассказала студентам о важности элементарных навыков, необходимых для того, чтобы сотрудники играли управляющую роль в своих компаниях.
Объяснив различия между аналитическим, творческим и критическим мышлением, Э.Монаган провела беседу со студентами о социальных навыках как слушание, самоконтроль, язык тела, поведение и коллективная работа. Она также объяснила правила написания резюме, пути правильной самопрезентации во время собеседования и т.д.
По завершении лекции Э.Монаган показала студентам короткое юмористическое видео «Как не работать в команде» и ответила на интересующие студентов вопросы.
Отметим, что Эрин Монаган обладает более 10 лет опытом в области образования и управления проектами. Ее карьера началась во Всемирной федерации ассоциаций содействия Организации объединенных наций в Нью-Йорке. Она работала в Марокко и Алжире прежде чем поселилась в Лионе (Франция). Она активно участвует в американском сообществе и работала с Американской торговой палатой и Американской прессой. Имеет степень магистра по международным отношениям и дипломатии Университета Сетона Холла (Нью-Джерси, США).