Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) Azİİ Elektron Kitab Evinin oxucu-istifadəçilərinə Rusiyanın “Polpred.com” məlumat bazasından istifadə imkanları yaradılıb.
Belə ki, “Polpred.com” Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin əsas (KİV) nəşrlərinin arxivi rus dilində olan ən böyük verilənlər bazalarından biridir. Bazada son 20 il ərzində informasiya agentliklərinin və işgüzar mətbuatın topladığı məqalələr, xüsusi ilə də Rusiyada və xaricdə neft, qaz və digər sosialyönümlü silsilə xəbərlər, 53 sənaye və 8 federal rayon haqqında 600 mənbə, 20 min yüksək vəzifəli şəxslərin müsahibələri və digər materiallar toplanıb.
”Polpred.com” kitab evinin bütün kompyuterləri və daxili şəbəkə açıqdır və buradan arxivlərə, Rusiyanın aparıcı kitabxanalarına daxil olmaq, materiallardan istifadə etmək pulsuzdur və vaxt məhdudiyyəti yoxdur.

New opportunities have been created for the readers of AzII E-Book House
The readers of AzII E-Book House of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) provided with the opportunity to use the "Polpred.com" database of Russia.
Over the past 20 years, the database has collected articles from news agencies and business media, including oil, gas and other social oriented news in Russia and abroad, 600 sources on 53 industries and 8 federal districts, interviews and other materials of 20.000 chief executives.
All computers and networks of "Polpred.com" book house are open and access to archives, leading Russian libraries, and use of materials is free of charge and there is no time limit.