Xəbərlər 24 Sep 2021
23-24 sentyabr tarixlərində Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) rektoru, professor Mustafa Babanlı universitetə yeni qəbul olmuş I kurs tələbələri ilə görüşüb. Görüş Koronavirus (Covid-19) pandemiyası dövründə xəstəliyin yayılmasının qarşısının alınması məqsədi ilə Təhsil Nazirliyi tərəfindən müəyyən edilmiş zəruri göstərişlər nəzərə alınaraq baş tutub. Kimya-texnologiya, Geoloji-kəşfiyyat, Qaz-neft-mədən, Neft-mexanika və Energetika fakültələrinin tələbələri ilə görüşdə ilk olaraq 44 günlük Vətən müharibəsində, həmçinin birinci Qarabağ müharibəsində canlarını fəda etmiş şəhidlərimizin ruhu 1 dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Rektor Mustafa Babanlı sentyabrın 29-dan etibarən universitetdə ənənəvi formatda tədrisə start verilməsi üçün yaradılmış şərait haqqında tələbələrə məlumat verib. Bildirib ki, universitetdə yaxşı təhsil vermək üçün hər bir imkan yaradılıb. Həm peşəkar professor-müəllim heyəti, həm də universitetdə yaradılmış texnki imkanlar tədris və təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsində əsas faktorlardandır. Hazırda koronavirus epidemiyasının yayılmasının qarşısının alınması istiqamətində mühüm işlərin görüldüyünü xatırladan rektor universitetdə təhlükəsiz və sağlam təhsil üçün mühüm işlərin görüldüyünü deyib. O, qeyd edib ki, koronavirusla bağlı İşçi Qrupun yaradılması, universitetin hər iki korpusunda bütün mərtəbələrdə izolyasiya otaqlarının ayrılması, giriş-çıxışın şaxələndirilməsi, dezinfeksiya işlərinin təşkili və s. bu qəbildən olan işlərdir.
Görüşdə tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsi, tələbə və müəllimlər üçün vahid platforma olan elektron universitet sistemindən də danışan rektor professor-müəllim heyətinə və tələbələrə yeni tədris ilində uğurlar arzu edib.

On September 15, the Rector of the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), Professor Mustafa Babanli met with the newly admitted first-year students. The meeting was held taking into account all the necessary instructions (keeping social distance and following hygiene rules) set by the Ministry of Education to prevent the spread of the disease during the coronavirus (Covid-19) pandemic. At the beginning of the meeting with the participation of students of Chemical Technology, Geological Exploration, Oil and Gas Production, Oil Mechanical Engineering, and Power Engineering Faculties were honored with a minute of silence the memory of the 44-day Patriotic War as well as the First Karabakh War martyrs who sacrificed their lives for the territorial integrity of Azerbaijan.
Rector Mustafa Babanli informed the students about the conditions created to start studying in the traditional format at the university on September 29. He said that every opportunity has been created at the university to provide a good education. The main factors of quality education are highly qualified teaching staff, as well as the technical capabilities created at the university. Recalling that important work is being done in the fight to prevent the spread of the coronavirus epidemic, the Rector noted that the university has taken the necessary measures to start traditional education. He noted that the establishment of a working group on coronavirus, the allocation of isolation rooms on all floors in both buildings of the university, the diversification of entrances and exits, the organization of disinfection work are such works.
Speaking about the assessment of students' knowledge, Unibook which is a single platform for students and teachers, the Rector wished the faculty and students success in the new academic year.