Xəbərlər 17 Jan 2022
Yanvarın 17-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) İctimai Etimad Şurasının üzvləri imtahan prosesini izləyib.
İctimai Etimad Şurasının üzvləri əvvəlcə ADNSU-nun şəhid məzunlarının xatirsəinə həsr olunmuş kopmleksi ziyarət ediblər. Sonra imtahan keçirilən auditoriyaları gəzib, müəllim və tələbələrin imtahanlara hazırlıq səviyyəsi, həmçinin imtahanların şəffaf mühitdə keçirilməsi üçün yaradılan şəraitlə yaxından tanış olublar.
Sonra İctimai Etimad Şurasının üzvləri ADNSU-nun rektoru, professor Mustafa Babanlı ilə görüşüb, imtahan prosesinin təşkili ilə bağlı fikirlərini bölüşüblər. Rektor M.Babanlı ADNSU-da son dövrdə görülən işlər, yeniliklər və tədris strukturu barədə İctimai Etimad Şurasının üzvlərinə ətraflı məlumat verib.
Şura üzvləri universitetdə imtahanların keçirilməsi üçün yaradılan şəraiti və şəffaf tədris mühitini, həmçinin imtahana nəzarət prosesini yüksək qiymətləndirib və tələbələrin hazırlıq səviyyəsi, eləcə də imtahanların gedişatından razı qaldıqlarını bildiriblər.
Görüşdə həmçinin tədris və təhsilin müasir standartlara uyğunlaşdırlması və yeni layihələr barədə geniş müzakirələr aparılıb.

On January 17, the Public Reliance Council members observed the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) examination process.
First, the Public Reliance Council members visited the memorial complex of ASOIU, dedicated to the memory of the dead graduates. Then they saw the classrooms where the exams were held and inquired about teachers and students' preparedness and the conditions created for conducting exams.
Then the Public Reliance Council members met with ASOIU Rector Professor Mustafa Babanli and shared their opinion on the organization of the examination process. Rector M. Babanli informed the members of the Public Reliance Council about the recent work, innovations and educational structure of ASOIU.
The council members highly appreciated the conditions created at the university, as well as the process of examination control, expressed satisfaction with the course of the exams and the level of students' preparation.