Mayın 13-də “SPM Oil and gas” şirkətinin Rusiya və Şərq ölkələri üzrə regional rəhbəri Elnur Qulamov Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) tələbələrlə görüşüb.
Rəhbərlik etdiyi şirkət haqqında təqdimatla çıxış edən E.Qulamov şəxsi təcrübəsindən və Azərbaycanda, eləcə də regionda şirkət tərəfindən neft- qaz üzrə görülən işlərdən danışıb.
Görüşdə tələbələrə həmçinin şirkət tərəfindən istehsal olunan avadanlıqlar, müvafiq sahələrdə innovativ texnologiyaların gətirilməsi, istismarı və quraşdırılması, eləcə də şirkətdə təcrübə və iş imkanları barədə ətraflı məlumat verilib. Gənclər üçün karyera planlaması və motivasiya edici faktorlardan danışılıb.
Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, SPM Oil and Gas neft-mədən avadanlıqlarında istifadə olunan məhsulların, o cümlədən fırlanan mexanizmlərin istehsalı və təmin edilməsi xidmətləri, avadanlıq və maşınların layihələndirilməsi, quraşdırılması, istismarı, sınaqları, təmiri, yoxlanılması və fırlanan mexanizmlərin ehtiyat hissələrinin istehsalı ilə məşğul olan şirkətdir.

General Manager of Russia and Caspian Region of SPM Oil and Gas meets with ASOIU students
On May 13, Elnur Gulamov, General Manager of Russia and Caspian Region of SPM Oil and Gas, met with the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) students.
Making a presentation about the company he heads, E. Gulamov spoke about his personal experience and the work done by the company in the field of oil and gas in Azerbaijan and the region.
At the meeting, representatives of SPM Oil and Gas told the students about the equipment produced by the company, the development and application of innovative technologies in relevant areas, and the experience and employment opportunities in the company. Career planning and motivating factors for young people were discussed.
At the end, answers were given to students' questions.
It should be noted that SPM Oil and Gas is a company producing and supplying products used in the oil field, including rotating mechanisms, design, installation, operation, testing, repair and verification of equipment and machinery, and the production of spare parts for rotating mechanisms.