Xəbərlər 17 May 2022
Mayın 16-da Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) İctimaiyyətlə Əlaqələr və Marketinq departamentinin təşkilatçılığı ilə Universal Group şikətinin nümayəndələrinin İqtisadiyyat və Menecment, Qaz-neft mədən fakültələrinin 4-cü kurs tələbələri ilə görüşü keçirilib.
Universal Group şirkətinin Satinalma üzrə qrup direktoru Nurəddin Həsənov, AZ Global tikinti şirkətinin rəhbəri Zaur Şirməmmədov, Maliyyə departamentinin əməkdaşı Fidan Əli-Azərli, İnsan Resursları və İnzibatı şöbə müdiri İlfanə Pənahova şirkət haqqında geniş təqdimatla çıxış ediblər. Sonra 4-cü kurs, magistr tələbələri və məzunlar üçün nəzərdə tutulan “Kilkə” adlı Yay Təcrübə Proqramı haqqında iştirakçılara ətraflı məlumat verilib. Müraciət qaydaları, təcrübə müddəti və iştirak haqqında ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Universal Pro MMC şirkəti olaraq inşaat sektorunda 1998–ci ildən fəaliyyət göstərir. Şirkət inşaat bazarı və neft qaz sənayesində istifadə olunan materialların satışı ilə məşğul olaraq, müştərilərinə sənaye avadanlıqları və onların ehtiyat hissələri, şəxsi təhlükəsizlik avadanlıqları, qaldırıcı təhlükəsizlik avadanlıqları və onların ehtiyat hissələri, qazma və ümumi istifadə alətləri, əl alətləri (inşaat və avtomobil sahəsi), elektrik alətləri, elektrikli ölçü alətləri, kimyəvi maddələr, abraziv materiallar, qaynaq materialları və s. kimi mal və xidmətlərin geniş portfelini təklif edir.

A meeting with Universal Group is held at ASOIU
On May 16, at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), a meeting was held between representatives of Universal Group and 4th-year students of the Faculty of Economics and Management and the Faculty of Oil and Gas Production, organised by the Department of Public Relations and Marketing.
A detailed presentation about the company was made by Nuraddin Hasanov, Director of the Universal Group Procurement Unit, Zaur Shirmammadov, Head of the construction company AZ Global, Fidan Ali-Azerli, an employee of the financial department and Ilfana Panahova, Head of the HR and administration department. Then the participants were informed about the "Kilkə" summer internship program organised for 4th-year students, undergraduates and graduates. Detailed information was provided on application rules, internship period and participation.
It should be noted that Universal Pro LLC has been operating in the construction industry since 1998. The company sells materials used in the construction market and the oil and gas industry, offering its customers a wide range of products and services, such as industrial equipment, personal protective equipment, lifting equipment and spare parts, drilling and universal tools, hand tools (construction and automotive), electrical instruments, electrical measuring devices, chemicals, abrasives, welding materials, etc.