Mayın 26-da Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) Azİİ e-Kitab Evində 28 May - Müstəqillik Gününə həsr olunmuş kitab sərgisi təşkil olunub.
Sərgidə 1918-ci il mayın 28-də Müsəlman Şərqində ilk dünyəvi demokratik dövlət olan Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranması və Azərbaycanda dövlətçilik ənənələrinin bərqarər olunmasından bəhs edən nəşrlər, həmçinin ulu öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan xalqının taleyində, müasir Azərbaycan dövlətinin qurulmasında və inkişafındakı xidmətlərindən, həmçinin Azərbaycan dövlətinin və müstəqilliyinin bərpa olunmasından, qorunmasından bəhs edən kitablar yer alıb.

В Azİİ e-Kitab Evi организована книжная выставка «28 мая – День Независимости»
26 мая в Azİİ e-Kitab Evi Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности (АГУНП) была организована книжная выставка, посвященная 28 мая – Дню независимости.
На выставке представлены публикации о создании Азербайджанской Демократической Республики, первого светского демократического государства на мусульманском Востоке, и установлении традиций государственности в Азербайджане 28 мая 1918 года, книги о вкладе великого лидера Гейдара Алиева в судьбу азербайджанского народа, становление и развитие современного Азербайджанского государства, а также книги, повествующие о восстановлении и защите государства и независимости Азербайджана