Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) tələbələri növbəti uğura imza atıblar. 2022 ci il sentyabrın 25-də Platon Tech komandasının üzvləri:Şixiyev Fərid, Şixiyev Rüfət,Hüseynli Qabil,Səmədov Murad WRO (Dünya Robot Olimpiadası) birinci yerə layiq görülüb və Almaniyanın Dortmund şəhərində Azərbaycanı təmsil etmək üçün vəsiqə qazanıblar.
Qeyd edək ki, ADNSU-nun İTF-in tələbəsi olan Fərid Şıxıyevin kapitanı olduğu komanda 2022 ci il Teknofest Azərbaycan yarışmasında da birinci yerə layiq görülmüşdü. “Texnofest”də “Aqro Tech B kateqoriyasında” Blizzard Ts komandasının üzvlərinin - Şixiyev Fərid, Səmədov Murad, Qurbanlı Çingiz, Səlimzadə Aqşin birlikdə təqdim etdikləri layihə ilə fərqlənməyi bacarmışlar.

Студенты АГУНП стали победителями очередного конкурса
Студенты Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности (АГУНП) добились очередного успеха. 25 сентября 2022 года члены команды Platon Tech: Шихиев Фарид, Шихиев Руфат, Гусейнли Габиль, Самедов Мурад заняли первое место на WRO (Всемирная Олимпиада Роботов) и получили право представлять Азербайджан в Дортмунде, Германия.
Следует отметить, что команда под руководством Фарида Шихиева, студента ФИТУ АГУНП, заняла первое место в «TEKNOFEST-Азербайджан». В «TEKNOFEST-Азербайджан» в конкурсе «Аграрная техника» В категории, члены команды «BlizzardTS» - Шихиев Фарид, Самадов Мурад, Гурбанлы Чингиз, Салимзаде Агшин сумели выделиться представленным проектом.