Xəbərlər 24 Nov 2022
Noyabrın 24-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi (TKTA) tərəfindən təşkil olunan “Beynəlxalq təcrübədə tyutorluq” təliminin mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan rektor, professor Mustafa Babanlı ADNSU-da tədris prosesi və tədrisdə tyutorların rolundan danışıb. Tyutor vəzifəsinin öhdəlikləri, tələbələrlə işin əlaqələndirilməsi, bu sahədəki mövcud çətinliklər və həlli vacib olan məsələlərdən söz açan rektor, professor M.Babanlı belə bir təlimin keçirilməsi üçün TKTA-ya təşəkkürünü bildirib.
TKTA-nın sədri Ülkər Səttarova tyutorların peşəkarlığının artırılmasına dəstək verilməsi baxımından təlimin əhəmiyyətindən danışıb. O, agentlik tərəfindən ali təhsil müəssisələrinin inkişafına yönəlmiş belə təlimlərin keçirilməsinə hər zaman dəstək verildiyini qeyd edib.
Sonra təlimdə yüksək nəticə göstərmiş ADNSU tyutorları TKTA tərəfindən sertifikatla təltif edilib. Qeyd edilib ki, ADNSU-dan 65 nəfər tyutor təlimlərdə iştirak edib.
Sonda tyutorlar onların peşəkar inkişafına yönəlmiş təlimin keçirilməsini yüksək qiymətləndirib və təşəkkürlərini bildiriblər.

Награждены тьюторы АГУНП, прошедшие тренинг «Тьюторство в международной практике»
24 ноября в Азербайджанском государственном университете нефти и промышленности (АГУНП) состоялась церемония награждения участников тренинга «Тьюторство в международной практике», организованного Агентством по обеспечению качества в образовании (ТКТА).
Ректор, профессор Мустафа Бабанлы, открывший мероприятие вступительной речью, рассказал об учебном процессе и роли тьюторов в АГУНП. Говоря об обязанностях тьюторской должности, координации работы со студентами, существующих трудностях в этой сфере и вопросах, которые необходимо решить, ректор, профессор М.Бабанлы, выразил благодарность ТКТА за проведение такого тренинга.
Председатель правления ТКТА Улькар Саттарова рассказала о важности тренинга с точки зрения поддержки повышения профессионализма тьюторов. Она отметила, что агентство всегда поддерживает такие тренинги, направленные на развитие высших учебных заведений.
Затем тьюторы АГУНП, показавшие высокие результаты, были награждены сертификатом ТКТА. Было отмечено, что в тренинге из АГУНП приняли участие 65 человек.
В заключение тьюторы высоко оценили тренинг, направленный на их профессиональное развитие, и выразили благодарность.